Teden 7: od 4. 5. do 8. 5. 2020

RAZREDNA URA

Video srečanje (Zoom) v sredo, 6. 5. 2020 ob 12.00 Vabilo boste dobili po e-pošti. Če se srečanja ne morete udeležiti ali imate tehnične težave, to sporočite razredničarki.

1. in 3. skupina: Reši preverjanje. Rešitve slikaj in mi jih pošlji do petka, 8. 5. 2020, do 12. ure.  Preverjanje

Odpri PPT, prepiši snov in sledi navodilom. Realizem

2. skupina: Spoznaj še dve besedilni vrsti: seznam in reklamo. V DZ na str. 106, 107, 111 in 112 reši naloge (brez 5. nal. na str. 112) in rešitve preveri na www.irokus.si. V zvezek (stran jezik) zapiši, kaj je reklama in kaj je seznam – lahko prepišeš iz DZ ali pa sam oblikuješ miselni vzorec, kot smo to delali v šoli.

VSI: Reši spletni kviz za utrjevanje odvisnikov. Rešuj ga, dokler ga ne rešiš 100 %. Za potrditev odgovora spodaj desno pritisni ‘SUBMIT’. https://quizizz.com/join?gc=466420

Sošolki, dobitnici Cankarjevega priznanja, sta za dodatno oceno naredili predstavitev knjige Igorja Karlovška: Preživetje. Najdeš jo tu. Cankarjevo

Klikni na gumbka in najprej preveri rešitve preverjanja ter nalog z učnega lista iz preteklega tedna.

MAT8#7-Rešitve preverjanja znanja in MAT8#7-Rešitve nalog iz UL in učbenikaKlikni na gumbek in delaj po navodilih. Natančno jih preberi ter učni list ustrezno izpolni. V kolikor imaš možnost, si list lahko natisneš, sicer snov in naloge zapiši v zvezek. Ne tiskaj vseh listov, saj se na koncu dokumenta nahajajo dodatna gradiva, ki jih ni potrebo tiskati.

MAT8#7-Navodila in gradivoSvoje ugotovitve boš lahko preveril naslednji teden.Če boš imel pri reševanju kakšno vprašanje, ga pošlji po e-pošti učiteljici matematike, z veseljem ti bomo pomagale.

Želimo ti uspešno delo 😊.

1. skupina: V tem tednu nas čaka ponavljanje do zdaj obravnavanih vsebin in spoznavanje besedišča o nakupovanju in trgovinah. Navodila 1.sk. UL  Rešitve

TEDENSKA NALOGA: Reši naloge na povezavi in jih oddaj (na koncu vpiši ime in priimek in e-naslov).

2 in 3. skupina: Za utrjevanje prihodnjikov izpolni učni list v priponki: Future tenses

Navodila za delo najdeš tukaj: Review

TEDENSKO NALOGO: pošlji učiteljici: sabina.nardin@guest.arnes.si

Klikni na gumbek in sledi navodilom.  GEO

Klikni na gumbek in sledi navodilom.  ZGO   UL

Izpolnjen učni list pošljite do 8. 5. 2020

BIOLOGIJA

Navodila za ta teden najdeš v priloženem gradivu. Zgradba prebavil

KEMIJA

Navodila za ta teden najdeš v priloženem gradivu. Železo in jeklo

DOMOVINSKA IN DRŽAVLJANSKA KULTURA IN ETIKA

Klikni na gumbek in preveri rešitve (varovanje pravic državljanov, male sive celice).Rešitve 1   Rešitve 2

Klikni na gumbek in sledi navodilom.  Človek in delo    UL

Izpolnjen učni list pošlji učiteljici do petka, 8.5. 2020.

Pred teboj je nova likovna naloga: LAND ART.

Navodila za delo si oglej s klikom na gumbek. Land art

Drži se roka oddaje likovne naloge (25. 5. 2020).

MLADINSKI PEVSKI ZBOR

Na spodnji povezavi si oglej videoposnetek pesmi Mala terasa. Pesem večkrat prepoj.https://www.youtube.com/watch?v=cqB7_9nXUKU

LIKOVNO SNOVANJE 2

Nadaljuj z ustvarjanjem likovne naloge (ŽUŽELKA IZPISANEGA IMENA).

Rok oddaje je podaljšan do 11. 5. 2020. Drži se roka oddaje.

Odpri priponko in sledi navodilom. Navodila

V torek 5. 5. 2020 boste na mail prejeli povezavo na zoom konferenco, ki bo ali v četrtek ali petek. Se vidimo konec tedna.

TEHNIKA IN TEHNOLOGIJA

Vsi, ki ste mi posredovali delavniško risbo svečnika, ste dobili povratno informacijo. Če je potrebno, jo ustrezno popravi in shrani. Potreboval jo boš  pri zaključevanju ocene.

NALOGA

Kar nekaj časa je že, ko si dobil navodilo, da shraniš čim večjo pločevinko. Iz nje boš izdelal uporabno vrtno dekoracijo.

Sledi navodilom s klikom na gumb. Vrtna dekoracija

Če imaš kakršne koli težave pri izdelavi (nimaš ustreznih gradiv, pripomočkov…), mi sporoči in dogovorila se bova, kako lahko narediš  izdelek s tistim, kar imaš.

Pri delu poskrbi za ustrezno zaščito delovne površine in varno uporabo orodja in pripomočkov za delo.

Če imaš možnost,  postopek izdelave fotografiraj.

Fotografijo izdelka pričakujem  DO PETKA, 15. 5. 2020.

OBDELAVA GRADIV: UMETNE SNOVI

Izdelal si avtomobilček na elastični pogon. Super izdelki so nastali.

NALOGA

Tokrat boš izdelal še ustrezno tehnično dokumentacijo.

Sledi navodilom s klikom na gumb. Sestavna risba

Fotografijo o opravljenem delu   PRIČAKUJEM DO PETKA, 15. 5. 2020.

PLES

Ples

FIZIKA

Če imaš kakršnokoli vprašanje ali težavo z razumevanjem snovi ali odpiranjem povezav, piši na albina.ponikvar@guest.arnes.si .  Gradivo sem razdelila v dva sklopa.POGOVORNA URA preko videokonference bo v sredo ob 17.00. Vabilo boste prejeli po elektronski pošti.

DO PETKA, 8. 5. 2020, pošlji sliko rešenih nalog (BG, str. 40 in 46)

Navodila za prvi sklop (sestavljanje vzporednih sil)

Navodila za prvi sklop (zakon o vzajemnem učinku)