OBVESTILO ZA UČENCE IN STARŠE O OCENJEVANJU najdete tukaj.

»Mercatorjev Mali šef – kuhanje je kul«!

Učenci izbirnega predmeta Sodobna priprava hrane sodelujejo v natečaju »Mercatorjev Mali šef – kuhanje je kul«! Da je kuhanje res zelo kul, so dokazali s kuharskimi mojstrovinami. Mali šefi so se preizkusili v pripravi različnih receptov. Nekatere recepte smo zbrali v knjižico receptov in poslali na natečaj. Prispele recepte so objavili na Facebook profilu Mercator, kjer bo potekalo glasovanje v dveh krogih. Beri naprej…
Pripravila: učiteljica Hejdi

Analiza rezultatov ankete – Učenje na daljavo (starši in učenci)

Sabina Breznik, šolska svetovalna delavka

Grahovo, 2. 4. 2020

Si že slišala-a za Wolfganag Amadeusa Mozarta, Aberta Einsteina, Nikolo Teslo in Gret Thunberg?

2.april je SVETOVNI DAN ZAVEDANJA O AVTIZMU in v ta namen se ta dan oblečemo v modro, nekateri ta dan obeležijo z modrimi baloni, spet drugi stavbe obarvajo v modro, ko so to že večkrat storili z Ljubljanskim gradom.

Beri naprej … AVTIZEM

Spoštovani učenci.

Za nami je prvi teden, ki smo ga vsak po svoje preživeli doma in na drugačen način.

Prosimo vas, da vsi, ki se še niste javili svojim razrednikom, pošljete sporočilo preko e-pošte. Kako pišemo učitelju

V želji, da ste vsi zdravi in opravljate svoje domače in šolske obveznosti, vas vsi učitelji lepo pozdravljamo.

Spoštovani

Tekmovanje Mednarodni matematični Kenguru 2020 bi morali izvesti tretji četrtek v marcu (tj. danes, 19. 3. 2020), a smo ga zaradi trenutnih zdravstvenih razmer prestavili za nedoločen čas.

Da bi čas do tekmovanja hitreje minil in se bodo učenci na tekmovanje lahko še bolje pripravili, smo omogočili spletno reševanje nalog z nekaterih izmed preteklih tekmovanj Mednarodni matematični kenguru.

Spletna stran: https://www.dmfa.si/Tekmovanja/Kenguru/SpletnoTekmovanje.aspx

Lep pozdrav, Matjaž Željko

Učitelji za starše in učence … Posnetek

Učence obveščamo, da bo tudi BRALNA ZNAČKA potekala na daljavo. Navodila si lahko preberete tukaj. Bralna značka

22. marec – Svetovni dan voda
Na ta dan posvečamo pozornost naravni dobrini, ki predstavlja enega najpomembnejših pogojev za obstoj živih bitij – vodi. Kljub temu, da gre za odločilen člen v igri življenja ali smrti, vodi nemalokrat posvečamo premalo pozornosti in jo obravnavamo kot samoumevno pravico. S takšnim ravnanjem pa resno ogrožamo ne le našo, ampak tudi prihodnost vseh zanamcev. Učiteljica Jerneja Štritof vam je pripravila nekaj aktivnosti. Svetovni dan voda

DAN SREČE – 20. 3. 2020

Sreča je ena od temeljnih človekovih pravic, so leta 2012 sklenili pri OZN in današnji dan posvetili prav sreči.
Prav vsi ljudje na tem svetu si zaslužimo biti srečni in imeti zdravo življenje. Ker pa sreča ne pride sama od sebe, je za njo potrebno tudi nekaj narediti. Ljudje, ki so srečni, so tudi hvaležni za lepe stvari in trenutke, ki jih doživljajo.
Kaj lahko v današnjem dnevu naredite za svojo srečo?
Ob koncu dneva, pet minut namenite razmišljanju o najlepših trenutkih, ki so se vam v današnjem dnevu dogajali. Lepe spomine in vesele trenutke lahko ohranite tudi s pisanjem dnevnika, kar ima lahko zelo pozitivne učinke na naše počutje.
Najboljše zdravilo na svetu brez stranskih učinkov, je nasmejani obraz. Imejte to zdravilo vedno s seboj.
Nasmehnite se, podarjajte svoje nasmehe bližnjim, bodite srečni, predvsem pa poskrbite, da ostanete zdravi!