PEKA PICE

Prejšnji teden je po Loški dolini dišalo po pici.

Mali šefi iz 6. A in 6. B so ob pomoči staršev pripravili pico za delo družino.

Njami!

Pripravila: učiteljica Hejdi

USTVARJANJE IZ NARAVNIH MATERIALOV

Prvošolci so tokrat ustvarjali z naravnim materialom, ki so ga našli v okolici doma, na travniku ali v gozdu.

Kako so bili kreativni in iznajdljivi si poglejte tukaj.

Pripravili: učenci iz 1. a  ter učiteljici Klavdija in Helena

SLIKANJE S KAVO

V tretjem razredu so slikali malo drugače. Slikali so s kavo ali čajem. Zanimivo

Pripravili: učenci in učenke 3. a z učiteljico Nevenko

PRVOŠOLSKE POŠASTI

Prvošolci so imeli tokrat “pošastno” likovno nalogo. Poglejte si kakšne pošasti so srečali v svoji domišljiji.

Pripravili: učenci in učenke 1. a z učiteljicama Klavdijo in Heleno

Učenci SPH kuhajo tudi, ko so doma.

Vas zanima kaj? Pokukajte! Je tudi do vas zadišalo?

Pripravili: učenci SPH in učiteljica Hejdi

TRETJEŠOLSKE PISANE ROŽICE

Spretni prstki tretješolcev so oblikovali čudovite pisane tulipane. Le kdo jih ne bi z veseljem dal v vazo?

Pripravili: učenci 3. a in učiteljica Nevenka

Ožbej Rizmal, učenec 6.b, se v prostem času ukvarja s sestavljanjem plastičnih modelov letal in ladij Revell. Tokrat vam predstavlja nekaj maket iz svoje bogate zbirke.

Pripravila: učenec Ožbej in učiteljica Andreja

GEOMETRIJSKI LIKI

Prvarji so spoznavali geometrijske like. Matematiko so povezali z likovno umetnostjo. Poglejte si njihove izdelke.

Pripravili: učenci 1. a z učiteljicama Klavdijo in Heleno

V času Bralne značke na daljavo ste še vedno vabljeni k ustvarjanju pesmi, ilustracij. Tokrat se nam predstavlja Anja Poje, učenka 7. b.

Pesem: Karantena

Pripravila: knjižničarka Leonida

Učenci 2. b razreda smo imeli v petek tehniški dan. Za velikonočne praznike smo skupaj s starši izdelali zanimive in barvite zajčke, ki so krasili praznične mize.

Nastali so čudoviti izdelki.

Pripravili: učenci 2. b in učiteljica Nataša

Lana Janež, učenka 8. a, nam skozi STRIP prikazuje kako poteka njen dan v karanteni.

Pripravili: učenka Lana in učiteljica Vida

Učenci 2.a smo imeli v petek tehniški dan z naslovom Velikonočne delavnice. Izdelovali smo velikonočne zajčke iz odpadne embalaže. Tokrat nam je bila v pomoč učiteljica na daljavo, starši pa so bili naši pomočniki.

Poglejte, kako lepi izdelki so nastali. Ponosni smo na svoje zajčke.

Pripravili: učenci 2. a in učiteljica Urška

Učenci in učenke 1. a na različne načine ustvarjajo tudi doma. Poglejte si Ustvarjanje 1. a

Pripravili: učenci 1. a in učiteljici Klavdija in Helena

Če še nimaš ideje, kako vnesti praznično vzdušje v vaš dom, so ti učenci 7. b pripravili nekaj predlogov.

Pretekli teden so ustvarjali velikonočno dekoracijo iz odpadne embalaže (plastenk, jogurtovih lončkov, tetrapakov…).

Nastali so zanimivi izdelki. Pobrskaj po stanovanju in odpadno embalažo spremeni v izdelek, ki  bo ponosno krasil vaš dom. Domiselno pobarvaš še jajca in dekoracija bo popolna.

Pa še nekaj idej

Oglejte si, kako preživljajo čas doma učenci 3. b .

Učenka Lara Gerbec je v soboto, 28. 3. 2020, večino dneva skupaj z očetom preživela v delavnici. Delala
sta podlage za rezanje kruha, salame…

Tako je tihožitje videla in narisala učenka Lea Bavec iz 8. b razreda. TIHOŽITJE

PRVA TELITEV

V torek, 24. marca 2020, ob 11.00 se nam je skotil teliček.

Kot veste, smo doma na kmetiji. Doma imamo veliko živali: 1 kravo, 1 telico, 10 kokoši, petelina, 2 psa in 4 mačke.Obe, krava in telica, sta bili breji le da naj bi ena skotila prej kot druga. Krava naj bi skotila v tem tednu, zato sva s sestro vsak večer ostali budni do polnoči. Takrat pa sva odšli v hlev, da bi videli, ali bo krava skotila telička.

V torek, 24. marca 2020, ob 10.30 je šel najin stric Tone pogledat v hlev, kaj se dogaja in videl, da bo krava skotila telička. Ker je bil delovni dan, so bili najini starši v službi, zato sva pri telitvi pomagali midve. To je bilo za naju prvič, zato sva se seveda malo ustrašili, a vseeno stvar izpeljali, kot je treba.

Beri naprej…PRVA TELITEV

MATERINSKI DAN v 3. razredu

Vsaka mamica je posebna mamica. Skrbna, topla, razumevajoča, ljubeča in neutrudna. Zato si zasluži, da ima svoj dan, materinski dan. Ta dan praznujemo 25. marca. Takrat se spomnimo vseh mamic. Jim čestitamo in jim lahko tudi kaj narišemo. Tretješolci smo mamicam narisali risbice. Vsaka risbica je posebna, zanimiva in prisrčna. Tako kot so to tudi naše mamice.

učiteljica Nevenka

Učenka Nuša Ožbolt je v teh dneh veliko razmišljala o Koronavirusu in za vse nas pripravila kratko predstavitev. Poglejte si jo …Koronavirus