Teden 8: od 11. 5. do 15. 5. 2020

Beri vsak dan in izpolnjuj bralno knjižico. Prilagam še bralni list v priponki.

Vadi zapis že znanih pisanih črk.

Zapis velike in male pisane črke D.

Oglej si lahko filmček o zapisu črk: LILIBI.SI – ŠOLSKA ULICA – SLOVENŠČINA – DEŽELA ABC – PISANE ČRKE – ČRKA D – KAKO NAPIŠEMO TO ČRKO?

Poskusi ju pisati najprej po linijah v DZO/ 108, 109, nato po zraku in na manjši list, nato se preizkusi v zvezku.

Reši naloge s črko D na obeh straneh. črka D

V priponki imaš priložen list, kakšen naj bo tvoj zapis v zvezku.

PREPIS prepis – prepiši s pisanimi črkami v zvezek za slovenščino.

Reši naloge v DZ/ 51 – PRAVE NAVADE ZA ZDRAVO ŽIVLJENJE – oglej si sličice in ustno reši naloge.

Reši naloge v DZ/ 52, 53 – PRI ZOBOZDRAVNICI – večkrat preberi besedilo in nato pisno odgovori na vprašanja. Odgovore zapiši z malimi tiskanimi črkami.

Vadi račune v DZ/ 82, 83, 84.Vadi tudi račune na učnih listih UL -MAT – razdeli si naloge po dnevih in vsak dan reši kakšno nalogo.

Preverite svoje znanje še malo drugače in mi pošljite rešene naloge prek spletne strani na povezavihttps://www.liveworksheets.com/ym334234pn.

Za lažje reševanje nalog si preberite kratka navodila. Navodila

SPOZNAVANJE OKOLJA

Ta teden boš izpolnjeval tabelo SKRB ZA ZDRAVJE UL – vsak dan sproti vpiši v tabelo, kako si poskrbel za zdravje.V tem tednu boš opazoval oblake,  vreme ter veter.

Pozorno si preberi v DZ/ 93, 94 in nato reši naloge.

Ponovi vse pesmice, ki smo se jih učili. Pomagaj si z deželo Lilibi.Prosi starše, da te tudi oni naučijo kakšno pesmico, ki so jo peli, ko so bili otroci.

Bodi veliko zunaj, kolesari, teci, hodi in uživaj na svežem zraku.

Pomagaj pri delu na vrtu, če ga imate.

Vadi skoke s kolebnico, preskakuj razne ovire in izvajaj različna vodenja žoge z eno roko, z obema in izmenično.

Ker se v tem tednu ukvarjaš z vremenom in vetrom, te čaka izdelava VETRNICE. Navodila za izdelavo vetrnice boš našel v DZ za okolje na str. 95. Ko izdelaš vetrnico, naj jo starši fotografirajo in mi jo pošlji do petka, 15.5.2020. Seveda pa jo tudi preizkusi, kako deluje.

Za nazaj ponovi in prepoj vse pesmi.

Zanimive in poučne naloge, s katerimi boš preveril in utrjeval svoje znanje, te ves čas čakajo na spletni strani LILIBI.SI ter na spletni strani šole pod različnimi zavihki.