Teden 3: od 30. 3. do 3. 4. 2020

V DZ (str. 168–172) preberi stripa in reši naloge. Besedilo iz modrega okvirja na str. 171 prepiši v zvezek (stran književnost).

NAMESTO nalog na str. 173 naredi svoj kratek strip (min. 3 slikice). Pokazal ga boš, ko se vidimo v šoli.

Rešitve nalog preveri na www.irokus.si.

Tu pa je še nekaj primerov detektivk, ki so jih napisali sošolci. Detektivke

Katarina Zbačnik, katarina.zbacnik@guest.arnes.si
Iva Jakše Sterle, iva.jakse-sterle@guest.arnes.si

Če imaš kakršnokoli vprašanje ali težavo, piši na albina.ponikvar@guest.arnes.si . Delo za ta teden sem razdelila v štiri krajše sklope.

• V zvezek napiši naslov Vaja in reši naloge U, str. 118 / 5., 6., 7. Ko končaš, preveri rešitve (rešitve v učbeniku ali uporabi računalo). Jutri pa naprej…
  • Navodila za delo se nahajajo na gumbku. Izrazi
  • Navodila za delo se nahajajo na gumbku. Zapisovanje izrazov
  • Navodila za delo se nahajajo na gumbku. Utrjevanje

Ponovno preberi Tamikino poročilo v U na str. 61/4.
TEDENSKA NALOGA: V zvezek napiši 6 povedi o prehranjevalnih navadah Slovencev – tvoje mnenje.
V tem tednu vas čaka ponovitev časa in dnevnih opravil. Navodila najdeš s klikom na gumbek. Time
Reši NPZ, ki ga najdeš tukaj: https://www.ric.si/mma/N181-241-2-1/2018061413281180/.
Posnetek za slušno razumevanje najdeš tukaj: https://www.ric.si/mma/N1812412K/2018061413282286/

Popravi PP predstavitev izbrane teme. Pošlji ga učiteljici na e- naslov: tatjana.farkas@guest.arnes.si

Pregledala ga bom in ti napisala povratno informacijo. Utrjuj snov, tako da rešiš UL. Da ne pozabim

V tem tednu boste nadaljevali delo s pomočjo učbenika in karte sveta v atlasu v okviru istega naslova kot v preteklem tednu. Navodila za delo imate na učnem listu. UL

Učiteljica Magda

NARAVOSLOVJE

LASTNOSTI IN ZGRADBA PRSTI (učbenik stran 56-57)

Odgovori na vprašanja:

1. Čemu so pomembne mineralne (rudninske) snovi v tleh?
  2. Tla delimo na sloje ali horizonte. Nariši prerez tal, poimenuj sloje tal in na kratko opiši njihovo sestavo.

Nato klikni na gumbek in delaj po navodilih. Natančno jih preberi. Snov in naloge zapiši v zvezek. Seme

GOSPODINJSTVO

Navodila za ta teden najdeš s klikom na gumbek. GOS 6
Oglej si spletno stran Kuhajmoskupaj in pobrskaj za kakšnim dobrim receptom. Tam se skriva tudi zavihek Vaši recepti. Če imaš zelooo dober recept, ki si ga pripravil doma in bi ga rad delil z nami, pa ga le pošlji na moj e-mail: hejdi.baraga@guest.arnes.si, da ga objavim na spletni strani.Sledi povezavi: https://sites.google.com/site/hejdinaucilnica/home

Če še nisi, dokončaj likovna izdelka (trobentica, obrazni relief) in mi ju pošlji na moj elektronski naslov.

Ta teden se lahko na spodnji povezavi preizkusiš v risanju simetrije:

MLADINSKI PEVSKI ZBOR

Na spodnji povezavi si oglej videoposnetek. Pesem Kako sva si različna večkrat prepoj.

6. a

Samospev: Odpri priponko, si preberi navodila ter reši nalogo. Samospev

Programska in absolutna glasba: Preberi besedilo in poslušaj posnetke. GUM – 6. b

TEHNIKA IN TEHNOLOGIJA

Do sedaj si se uspešno registriral v iRokus, opravil že dve zadolžitvi, ju fotografiral in mi ju poslal v pregled.

Glede na namen se les razvršča v hlodovinoles za celulozo in ploščedrug okrogel industrijski ali tehnični les  ter  les za kurjavoLes za kurjavo je les iz debla in vej, ki se uporablja za kurjavo, ti pa ga boš tokrat spremenil v velikonočno dekoracijo tvojega doma.

Klikni na gumbek Ideja  in  našel boš nekaj idej, kako drva za kurjavo preoblikuješ v simpatično dekoracijo. Uporabi različna gradiva (papir, gumbe, žico, vrvice, blago…) in razveseli svoje domače s prikupnim   zajcem, ki bo v vaš dom prinesel praznično vzdušje in čuval hišo pred nevarnim virusom. Če nimaš drv, lahko porabiš kašen drug primeren kos lesa. Pri delu poskrbi za ustrezno zaščito delovne površine in varno uporabo orodja in pripomočkov za delo.

Če imaš možnost, postopek izdelave fotografiraj. Fotografijo izdelka  pričakujem do petka, 3. 4. 2020.

Navodila najdete s klikom na gumbek. Šport