Teden 6: od 20. 4. do 24. 4. 2020

Samostalnik

Utrjevanje

• Reševanje v U, str. 49, 1. naloga

Spol samostalnika (U, str. 46-49)

Opis rastline

• Preverjanje (videoklic): Opis rastline – govorni nastop po izboru (črni trn, marjetica, travniška ivanjščica ali rastlina iz 2. naloge v U, str.120)

Navodila sledijo po e-pošti.

Enačbe in neenačbe (DU, str. 68-71)  Enačbe in neenačbe

• Reševanje nalog v DU, str. 68, 69
  • Reševanje Modrih nalog v DU, str. 70, 71

S klikom na gumbek najdeš rešitve nalog iz prejšnjega tedna. Rešitve

5. A

Poglej v U: str.49 in sledi navodilom tukaj. Popular sports

TEDENSKA NALOGA: Reši preverjanje in ga preglej (napake si popravi z drugo barvo).  Preverjanje Rešitve

Namesto točk pri posamezni nalogi obkroži sličico, ki pove, kako dobro ti je šlo. Sliko popravljenega preverjanja pošlji učiteljici: sabina.nardin@guest.arnes.si

5. B

V tem tednu nas čaka spoznavanje poklicev in njihovih nalog. Bolj podrobno si bomo ogledali poklic gasilca. Sledi navodilom s klikom na gumbek. Jobs  Jobs – UL

TEDENSKA NALOGA: Reši preverjanje in ga preglej (napake si popravi z drugo barvo). Preverjanje lahko natisneš ali ga rešuješ v Word.  Namesto točk pri posamezni nalogi obkroži sličico, ki pove, kako dobro ti je šlo. Sliko popravljenega preverjanja pošlji učiteljici do 30. aprila. Piši tudi, če boš imel kakšno vprašanje ali potrebuješ dodatno razlago. Preverjanje Rešitve

NARAVOSLOVJE in TEHNIKA

Sonce in vreme

Vremenska napoved in vremenski simboli

• Klikni na gumbek in sledi navodilom. Vreme

Reševanje simulacije izpita v spletni učilnici Kolesar

DRUŽBA

Naravne pokrajine SlovenijeUtrjevanje

• Interaktivno gradivo (Radovednih pet): Raziskujem Slovenijo – Kaj smo se naučili o slovenskih pokrajinah?

Preverjanje znanja

Postanimo kiparji

• Klikni na gumbek in izvedel boš več. LUM

Sliko svojega izdelka pošlji učiteljici do petka, 24. 4. 2020.

DODATNI POUK MAT

Reševanje NOVIH nalog za matematično tekmovanje Kenguru

Gremo na Štajersko
Klikni na povezavo https://bit.ly/2xt4c6o in prenesi datoteko.

GOSPODINJSTVO

Tekstilna vlakna

Klikni na gumbek in sledi navodilom. GOS

ŠPOTabela dejavnosti

Na spodnji povezavi si oglej videoposnetek pesmi Pika Nogavička. Pesem večkrat prepoj.https://www.youtube.com/watch?v=-M-gnwP2SeE

NIP RAČUNALNIŠTVO

Izziv 6. tedna – pomagaj robotku prižgati luč. Z izobraževalno igro boš ponovil in utrdil znanje, ki si ga v preteklem letu ali letos osvojil pri računalništvo. Pri pisanju računalniških programom moramo vsak ukaz natančno načrtovati (korak naprej, obrni se v levo, obrni se v desno, skoči, …). Sedaj pa klikni na gumb in naj se igra začne: Pomagaj robotku prižgati luči. Možnosti izbire jezika in celotnega zaslona najdeš v meniju igre zgoraj na levi ali na desni strani.

NOVO: Kako igrati igro Lightbot

Velja za tiste učence, ki izziva 5. tedna še niste opravili:

Napiši kratko refleksijo o svoji animirani zgodbi  (npr. kaj si se novega naučil, kaj si novega ustvaril, kje si dobil idejo, ali si imel kakšne težave, kako ti je šlo, si zadovoljen s svojim končnim projektom,…) in priloži še kakšno sliko ter vse skupaj pošlji do petka, 24. 4. 2020, na e-naslov simona.lunka@guest.arnes.si. Če imaš kakršno koli vprašanje mi piši.

Želim vam ustvarjalen predpočitniški teden,

učiteljica Simona

NIP