Teden 4: od 6. 4. do 10. 4. 2020

Velika tiskana črka C (DZO, str. 38, 39); preberi besede pri peresu, izberi 8 besed in jih prepiši v zvezek s črtami.

Velika tiskana črka Č (DZO, str. 40, 41); preberi besede pri peresu, izberi 8 besed in jih prepiši v zvezek s črtami.

Povedi pri črkah C in Č (zadnja naloga na straneh 39 in 41) napiši le, če želiš in že zmoreš. Ne pozabi na piko na koncu povedi.

Leopold Suhodolčan: Piko Dinozaver

─ Prosi starše, da ti preberejo pravljico.

─ V brezčrtni zvezek ali na bel list napiši ime in priimek avtorja in naslov pravljice ter nariši najljubši odlomek iz pravljice. Piko dinozaver

VSAK DAN 5–10 MINUT GLASNO BERI.

GEOMETRIJSKA LIKA: KROG in TRIKOTNIK

(V prilogah imaš razlagi, kako iz geometrijskih teles nastaneta geometrijska lika. Krog  Trikotnik

V drugih dveh prilogah imaš primera zapisa v karo zvezek – za krog in trikotnik). Krog – zapis  Trikotnik – zapis

Pri zapisu upoštevaj:

− Na zgornji polovici strani riši like s prosto roko, na spodnji polovici s šablono.

− Pazi, da bo šablona pravilno obrnjena in da se ti med risanjem ne bo premikala.

− Poišči in nariši vse (različno velike) kroge in trikotnike na šabloni.

− Lik pobarvaj tako, da šablono med barvanjem ves čas držiš na listu.

− Na koncu reši naloge v SDZ 2 na straneh 63 in 64.

ZAMENJAM VRSTNI RED SEŠTEVANCEV (SDZ 2/57, 58)

Skupaj s starši si najprej oglejte učiteljičino razlago na PPT predstavitvi. Vrstni red

Nato si oglejte Pijino in Blaževo razlago s pecivom na strani 57. Reši naloge na strani 58.

Poslušaj imena delov obraza na posnetku, se jih dotakni in jih glasno ponovi https://www.youtube.com/watch?v=SUt8q0EKbms.

Pripravi list papirja, barvice in igralno kocko. Če nimaš igralne kocke, jo najdeš tule: https://www.random.org/dice/

Nato sledi navodilom za igro. Navodila

Če želiš, mi lahko pošlješ sliko obraza, ki ga boš narisal med igro. polona.setnikar@guest.arnes.si

V primeru, da zvočni posnetki v igri ne bodo pravilno delovali, mi lahko pišete po e-pošti in vam bom navodila poslala.

SPOZNAVANJE OKOLJA

Nadaljuj z opazovanjem rastlin. Kaj si opazil/-a? Katere rastline najbolje rastejo? Ali drži, da rastline za rast potrebujejo vodo in svetlobo?

VREMENSKI KOLEDAR: Ta teden opazuj vreme. Spomni se na vremenske znake iz naše hišice počutja. Oblikuj preprosto tabelo in vanjo za vsak dan v tem tednu nariši ustrezen piktogram za vreme. V pomoč ti je lahko tabela, ki sta jo oblikovala Lili in Bine. Tabela

LOČEVANJE ODPADKOV: Tvoja naloga ta teden je tudi, da družinskim članom pomagaš pri ločevanju odpadkov. Bodite še posebej vestni pri ločevanju papirja, bioloških odpadkov, embalaže, stekla. Narava nam bo zelo hvaležna.

Ponovi in utrjuj pesem Mali zvonček.Poslušanje pesmi – Pomlad (Posnetek pesmi najdeš na Lilibi: DEŽELA LILIBI – ŠOLSKA ULICA 1–2 – Glasbena umetnost – Pojemo – Glasbeni videoposnetki – Pomlad).

lilibi/šolska ulica1-2/glasbena vzgoja/pojemo/glasbeni videoposnetki/pomlad

− Oglej si videoposnetek in ob posnetku prepevaj.

− Povej, katere ptice so omenjene v pesmi. (rešitve: lastovica, kos, vran in škrjančki)

− Poišči slike omenjenih ptic. Spomladi so se vrnile v naše kraje ptice selivke. To so ptice, ki so jeseni odletele v tople kraje, ker pozimi doma ne bi imele hrane.

Igranje na improvizirana glasbila: V kuhinji ali sobi poišči predmete (npr. dve pokrovki za čineli, kuhalnica in posoda za boben, preprosta ropotulja iz dveh plastičnih lončkov, napolnjenih z rižem …), s katerimi lahko povzročaš zvoke, in z njimi spremljaj svojo najljubšo pesem, ki smo se jo učili v šoli.

ZLATI SONČEK

V sklopu športnega programa Zlati sonček lahko vadiš naslednje:

─ ROLANJE (če imaš rolerje): Med rolanjem po dvorišču poskusi v počepu rolati pod vodoravno oviro (vodoravna ovira mora biti tolikšna, da mora učenec res pokrčiti kolena in počepniti; npr. nekdo od odraslih naj drži palico v vodoravnem položaju), nato pa poskusi rolati po eni nogi vsaj dva do tri metre.

─ SPRETNOSTNA NALOGA Z ŽOGO – vodenje žoge, met v koš: Učenec vodi žogo 10 metrov, kjer je na tleh narisana črta. Tu jo prime z obema rokama in poskuša z njo zadeti koš, ki je od črte oddaljen 2 metra in privezan na stolu ali kako drugače pritrjen na isti višini. Učenec lahko vrže žogo na poljuben način, lažji je met z obema rokama od spodaj.

Na spodnji povezavi si oglej videoposnetek. Pesem Huda mravljica večkrat prepoj. Pesem nauči tudi svoje družinske člane.

Povezava: https://www.youtube.com/watch?v=loDtTAz5DcU

VELIKONOČNI OKRASKI

Bližajo se velikonočni prazniki. S pomočjo staršev izdelaj velikonočne okraske iz slanega testa, ki jih lahko tudi pobarvaš.Navodila