Teden 8: od 11. 5. do 15. 5. 2020

•  Naslov sklopa: Oprostite, koliko je ura

Predlog s/z

Besedam, kot so v, s/z, k/h, na, iz …, pravimo PREDLOGI.

Ta teden se boš naučil/a pravilno uporabljati predloge s/z in k/h.

Sledi navodilom v priponki. S/Z 1  S/Z 2

NOVO: Rešitve S/Z

• Naslov sklopa: Oprostite, koliko je ura

Predlog k/h

Zdaj že veš, da predloge izgovarjamo skupaj z naslednjo besedo, ko jih zapisujemo, pa jih s presledkom ločimo od naslednje besede.

Nauči se še pravilne rabe predlogov k/h.

Sledi navodilom v priponki. H/K 1 H/K 2

NOVO: Rešitve K/H

• Rišemo s šestilom

Sledi navodilom v priponki. MAT

Fotografijo izdelka za LUM pošlji učiteljici po elektronski pošti.

• Modre naloge

Reši naloge v delovnem učbeniku str. 92,93.

NOVO: Rešitve – Modre naloge

Fotografijo rešenih nalog pošlji učiteljici po elektronski pošti.

4. a

Ta teden bomo utrjevali vsebine in spoznali različna domovanja. Sledi navodilom tukaj. Houses Houses – UL

TEDENSKA NALOGA: Pridi na uro preko Zooma, ki bo v sredo, 13. 5. 2020, ob 11.00 ali 17.00 (vabilo boste prejeli starši po e-pošti).

V tem tednu bomo ponavljali in utrjevali pred ocenjevanjem znanja, ki bo v četrtek ob 17.00. Podrobna navodila bodo starši dobili po e-pošti v sredo.

POGOVORNA URAČe želite, se lahko udeležite pogovorne ure preko Zooma v torek, 12. 5. 2020 ob 17.30. Vabilo bodo prejeli starši po e-pošti.

Za ponavljanje reši UL in ga preglej s pomočjo rešitev, ki so v istem dokumentu. UL

TEDENSKA NALOGA: Ponovi vse besedišče, zapis besed in vsebine, ki pridejo v poštev pri ocenjevanju.

NARAVOSLOVJE IN TEHNIKA

Organizme razvrščamo v skupineNa Zemlji je veliko različnih življenjskih okolij v katerih živijo različni organizmi. Razvrščamo jih v skupine.

Sledi navodilom v priponki. NIT  NIT – UL NIT – Rešitve

Fotografijo rešenega učnega lista pošlji učiteljici po elektronski pošti.

DRUŽBA

Moja domača pokrajinaSpoznal boš, kaj je pokrajina, kaj je domača pokrajina in kateri naravni pojavi jo sestavljajo.

Sledi navodilom v priponki. DRU DRU – Rešitve

DOPOLNILNI POUK

(neobvezna dejavnost)

Barvanje mandal izboljša koncentracijo, zbudi kreativnost, sprošča, izboljšuje motorične spretnosti, zmanjšuje napetost in stres… Primerno je za otroke, mladostnike in odrasle.Klikni na navodila za barvanje mandal

http://osstaritrgprilozuizobrazevanje.splet.arnes.si/files/2020/04/Barvanje-mandal.pdf  in uživaj.

Dejavnost je pripravila in na spletni strani objavlia psihologinja Sabina Breznik.

Pokukaj v ustvarjalnico OPB na šolski spletni strani. Zagotovo boš našel kaj zanimivega.

Za nazaj ponovi in prepoj vse pesmi.

NIP

NIP – Šport