Teden 2: od 23. 3. do 27. 3. 2020

Beri vsak dan in izpolnjuj bralno knjižico. Vadi zapis že znanih pisanih črk.
2. a: DZ str. 28,29 – reši vse na obeh straneh
2.a in 2.b: DZ str. 30, 31 Zapis velike in male pisane črke z in ž
Zdaj že poznaš kar nekaj pisanih črk. Pisani črki z in ž nista zahtevni za zapis. Poskusi ju pisati najprej po linijah v DZ, nato poskusi po zraku in na manjši list, nato se preizkusi v zvezku.Ogledaš si lahko filmček o zapisu črk: LILIBI.SI – ŠOLSKA ULICA – SLOVENŠČINA – DEŽELA ABC – PISANE ČRKE – ČRKA Z/Ž – KAKO NAPIŠEMO TO ČRKO?
V priponki imaš priložen list, kakšen naj bo tvoj zapis v zvezku. Z, Ž
Nato reši naloge v DZO/102, 103.
Verjamem, da ti bo šlo odlično!

• Vaje v DZ str. 66 – 69.
  • Predlagam, da ti starši nekaj podobnih računov zapišejo na list ali v karo zvezek.

Predloge za vaje iz angleščine imaš napisane že v prejšnjem tednu.

SPOZNAVANJE OKOLJA

DZ str. 69
Dobro si oglej sliko, ki prikazuje letni čas pomlad. Preberi besedilo pod sliko, nato pa v zvezek za SPO (če ga nimaš, pa na list) napiši vsaj šest povedi o sliki.
DZ str. 70 (razen pod epruveto ne) in DZ str. 71. V pomoč pri reševanju sta ti priložena miselna vzorca o pomladi in znanilcih pomladi. Znanilci pomladi Miselni vzorec Če ju lahko natisneš, ju prilepi v zvezek za SPO.

Letos smo se naučili že veliko pesmic. Lahko jih prepevaš ob posnetkih pesmi na spletni strani LILIBI.SI (ŠOLSKA ULICA – GLASBENA UMETNOST – PESMICE 1 in PESMICE 2).
Nauči se pesmici Majhna sem bila in Izdor ovčice pasel.V sredo, 25. 3. , je materinski dan. Predlagam, da mamici nekaj lepega narišeš oz. naslikaš. Če si spreten, pa lahko izdelaš kaj drugega – rožico iz papirja, metulja, pikapolonico, voščilnico… Nekaj predlogov je zbranih tudi na spletni strani šole pod zavihkom RAZVEDRILO.
To prepuščam tvoji izvirnosti in domišlji. Mamico ali očija prosi, da izdelek fotografirata in mi ga pošljeta po elektronski pošti.

Gibanje na svežem zraku, vsak dan vsaj 30 minut.