3. 4. 2020

Pozdravljeni učenci,

upam, da ste zdravi in da se imate v družbi domačih lepo.

Ali v teh dneh kaj sanjarite o toplih poletnih večerih, kampiranju v naravi in brezskrbnem ležanju v viseči mreži, obdani z vonjem opojnih borovcev? No, jaz počnem prav to, da stran preženem skrbi. Pregledujem družinske albume in se spominjam vseh krasnih dni ob morju, ki smo jih preživeli z mojo družino. 

Beri naprej ...

Da pa ne bomo na brezskrbno poletje čakali predolgo, si visečo mrežo lahko naredimo kar v domači kuhinji pod mizo. Ne verjamete? Pokukajte na sličici, kako se da uživati tudi doma. Še album s slikami poletnih vragolij v roke in kozarec limonade zraven pa se uživanje lahko prične.

Imejte se kar seda lepo, vaša svetovalna delavka Sabina

2. 4. 2020

2.april – MEDNARODNI DAN KNJIG ZA OTROKE

Mednarodna zveza za mladinsko književnost (IBBY) je rojstni dan svetovnega pravljičarja Hansa Christiana Andersena proglasila za Mednarodni dan knjig za otroke.

 

Prisluhni. Poslanica otrokom sveta

1. 4. 2020

Šokantno! Delfini so priplavali v Ljubljanico, na Kitajskem pa so sloni od pijanosti kar zaspali.

Beri naprej...

1. april je neuradni praznik norcev ali norčavosti in ga praznujemo v mnogih državah sveta. In seveda si radi koga privoščimo tudi pri nas. Od kdaj praznujemo 1. april? Nekateri pravijo, da naj bi praznik izviral iz leta 1713, ko naj bi ga prvič razglasil francoski kralj Ludvik XIV. Povod je bil, da je bil tudi sam “žrtev” prvoparilske šale, ki si jo je privoščil njegov dvorni norček. Drugi so mnenja, da ima korenine veliko prej, saj naj bi dan norcev praznovali že Iranci, ki ga praznujejo vsako leto na 13. dan perzijskega novega leta, se pravi 1. ali 2. aprila. Dokazi o obstoju tega dne bi naj segali v leto 536 pred našim štetjem. Ste danes že koga »potegnili za nos«? Je kdo vas?

 

31. 3. 2020

Pozdravljeni.

Imate radi čokolado? Je morda to vaša razvada? Se tudi ti strinjaš z naslednjo resnico o čokoladi? »Moč je sposobnost prelomiti čokoladno tablico na 4 dele z golimi rokami – in nato pojesti le en sam košček.«

Danes je za vas prav poseben recept pripravila učiteljica Anemarija. Poglej si ga in preizkusi. Čokoladice Bounty

Pa veliko čokoladnih užitkov! 🍫

30. 3. 2020

Sneg pobelil je dolino,

zvabil otroke na belo milino.

 

Vitanu domišljije na primanjkuje,

zato iz snega piramido oblikuje.

Kar sto lončkov snega je uporabil,

da umetnijo je zgradil.

 

Vsaj še v četrtek

piramida pokončno bo stala,

potem pa žal iz nje

le luža bo ostala.

 

Avtorica: Anita Bajec

 

27. 3. 2020

TEDEN POEZIJE

Med prebiranjem vaših zanimivih domačih nalog sem naletela tudi na tako, ki boža dušo. Učenci ste res ustvarjalni. Kmalu bo pomlad in sonce ter verjamem tudi bolj zdravi dnevi. Ljubezen pa je vedno. Je bila, je in še bo.  Dokaz je pesem našega učenca. ONA

učiteljica Tanja

 

26. 3. 2020

TEDEN POEZIJE

Še vedno velja, da se preizkusite v pesnjenju in napišete; kako preživljate te dni, kaj pogrešate, izkušnje z učenjem na daljavo, omejeno druženje s prijatelji…

Vaše delo se bo obrestovalo pri Bralni znački.

Zgleden prispevek nam je poslala učenka Špela Turšič. NA ENKRAT

knjižničarka Leonida

25. 3. 2020

Med drobne pozornosti, ki jih lahko ob materinskem dnevu podarite mami ali babici, sodi tudi pesem. Lahko jo preberete, lahko prepišete, ali pa sami ustvarite rime. Slovenske pesnice in pesniki o mami in babici

24. 3. 2020

Pozdravljeni, vsi učenci.

Jutri je prav poseben dan.

Materinski dan je praznik, ki ga vsem materam v čast praznujemo 25. marca.

Tega datuma ne smete pozabiti in morate na ta dan svojo mamico razveseliti z lepim darilom.

Če še ne veste kako, ji zapojte pesmico Mamica je kakor zarja. Še dovolj časa je, da se jo naučite.

https://www.youtube.com/watch?v=jOjLNcdP4bo

učiteljica Vida

23. 3. 2020

Lepo dobro jutro na bolj hladno ponedeljkovo jutro.

Kako ste se imeli čez vikend? Ste šli na kakšen poseben izlet? Na primer iz kopalnice, po jutranjem umivanju, v kuhinjo, kjer ste pripravili zajtrk. Po zajtrku obiskali različne sobe, imeli delavnico čiščenja in ob 13.00 kosilo v jedilnici. Po kosilu počitek v dnevni sobi in ob 16.00 na istem mestu spili čaj in se sladkali s slastnimi piškoti.

Tudi naš učenec Samo Zakrajšek je pravi mojster v peki slaščic. Vas zanima njegova zgodba? Beri naprej… Kako Samo kuha?

 

20. 3. 2020

Na prvi pomladni dan v letu 2020 posredujem misel, ki jo je poslala mama enega izmed učencev.
Danes lahko določite smeri neba na zelo enostaven način – v teh dneh sonce vzhaja točno na vzhodu in zahaja točno na zahodu.
Jutri je sobota. To je najlepši dan v tednu, saj lahko narediš največ dobrih del ;).
Bodite zdravi, želim vam lep, čeprav drugačen vikend.

učiteljica Albina

19. 3. 2020

Lep pozdrav na zadnji koledarski zimski dan. Jutri bo že pomlad.
Kako ste? Ali danes pri vas kdo praznuje?
Na predvečer pomladi  se sprehodite po večernem nebu. V smeri proti zahodu boste lahko opazovali Venero, ki je sedaj Večernica. Ne boste je mogli zgrešiti, saj je veliko svetlejša od ostalih objektov na nebu. 

Beri naprej

Za trenutek se zaustavite in uživajte v lepoti zvezdnatega neba. Sedaj se nam pa res prav nikamor ne mudi. Dovolite si, da se oči privadijo na temo. Potem lahko poiščete še Veliki voz, Kasiopejo, ozvezdje Orion… Prizori, ki vzamejo dah. Če bi Venero pogledali skozi teleskop, bi videli krajec, podobno kot pri Luni.

Poleg zdravja vam želim jasno večerno nebo. Vse dobro.

učiteljica Albina

18. 3. 2020

Tudi danes zjutraj ptice že pojejo in se veselijo vzhajajočega sonca. Pozdravljeni v nov dan.
Ali si že kdaj sam spekel(-a) kruh? Že sveže pečen kruh iz trgovine lepo diši. Vonj doma pečenega kruha pa napolni celo stanovanje in čudežno deluje. Poveže nas med seboj (čeprav je lahko med nami vsaj 1,5 m razdalje) in pogosto prepodi morebitno slabo voljo ali črnoglede misli.

Beri naprej...

Poskusi. Sploh ni tako težko. Recept dobiš v vsaki kuharski knjigi ali pa seveda na spletu. Za pomoč prosi starše. Če boš uporabil(-a) manjšo količino moke, kot je v receptu, ustrezno prilagodi še ostale količine (uporabna naloga iz matematike :)). Če želiš, svoj izdelek lahko slikaš in sliko po elektronski pošti pošlješ svoji razredničarki oz. razredniku. Dišečega pozdrava se bo vsak razveselil.

Vse dobro v prihajajočem dnevu.

17. 3. 2020

Pozdravljeni!
Še eno čudovito jutro. Kar naenkrat imamo toliko časa. Kako čudovito, mar ne?
Na nas je, kako in s čim bomo te dneve napolnili.
Ljudje smo pač taki, da potrebujemo red. V teh dneh je priložnost, da si red (rečemo mu tudi urnik) oblikuješ sam. Pri tem upoštevaj tudi starše. 

Beri naprej ...

Določi si uro, ob kateri boš vstal. Na šolski spletni strani si oglej zadolžitve za šolo. S starši se dogovori, kaj in kdaj boste delali skupaj. Izberi izobraževalne vsebine ki si jih lahko ogledaš na televiziji. Omeji si čas za računalnik. Prav je, da doma prevzameš katero od gospodinjskih del, ne da bi te za to morali prositi starši (npr. pospraviš kopalnico, pometeš stanovanje,…). Določi tudi uro, ob kateri boš šel spat. Nato napiši načrt kaj in kdaj boš delal. Bodi konkreten, npr.: 8.00 – vstanem, pospravim posteljo, pozajtrkujem, se uredim 9.00 do 9.30 – slovenščina 9.40 do 10.10 – matematika do 10.30 malica 10.30 do 11.00 geografija od 11.00 dalje pomagam pripraviti kosilo po kosilu prosti čas (vendar ne ob TV ali računalniku ali telefonu) ali sprehod po soncu ali nabiranje regrata,… pomoč staršem 17.00 do 18.00 dogovorjen s prijatelji za igro na računalniku večerja (pomagam pripraviti in pospraviti) večer z družino ali berem knjige ali pogledam kak film,… 21.00 do 21.30 spanje Pred spanjem poglej, kaj in kako ti je uspelo. Si zadovoljen z dnem, ki se izteka. Naredi načrt za naslednji dan.

Srečno in veliko zdravja. Urnik organizacije časa

16. 3. 2020

Kako ste kaj? Danes je nenavadno dopoldne, mar ne?
Upam, da ste zdravi, ne preveč prestrašeni in da ravnate odgovorno.
V naslednjih dneh boste na šolski spletni strani dobili usmeritve za šolsko delo, kajti to niso počitnice. 

Beri naprej...

Do takrat pa vam svetujem, da vzamete 7 listov papirja, vsakega prepognete čez pol in si jih spnete (ali sešijete) v knjižico. To naj bo vaš dnevnik. Kajti to kar doživljamo v teh dneh, so res izredne razmere. Kaj takega tudi vaši starši in stari starši še niso doživeli. Čez čas bo zanimivo prebirati, kako smo doživljali te dneve. Predlagam, da za vsak dan vzamete dve (ta male) strani. Napišite kaj ste delali, kako ste izkoristili dani čas. Kakšna so vaša občutja, bojazni, želje. Kako ste se počutili. Lahko napišete tudi pesem ali molitev. Zraven pa vsak dan kaj narišite, kar vam pride misel, kar ste videli ali slišali. Uporabite barve, kajti tudi z barvami izrazimo naša občutja. Bodite dobro in ne pozabite razveseliti svojih domačih ter pomagati pri domačih opravilih.