Teden 1: od 17. 3. do 20. 3. 2020

U/66, nal. 6
– Ob pomoči načrta in recepta iz U/ 65 (opomnik) napiši pripoved ob sliki Kakšen čudovit dan.
– Pripoved gladko beri. Lahko jo po e- pošti posreduješ razredničarki.H. C. Andersen: Grdi raček (B 150)
– Pravljico gladko  beri.
– Iz stvarnega pojasnila, v zvezek za književnost, prepiši neznane besede  in njihovo razlago.
-Prepiši literarnoteoretično definicijo.

Seštevamo do 10 000
– V DZ/66 si oglej, kako seštevamo do 10000.
– Reši naloge v DZ str. 66,67/1., 2., 3. in 5.Odštevamo do 10 000
– V DZ/68 si oglej, kako odštevamo do 10000.
– Reši naloge v DZ str. 68,69/1., 2., 3. in 4.

4. a

Ponovi oblačila in letne čase (zvezek, U: str.32).
Poglej nalogo v U: str.33/ 2 Play the game. Kaj imajo oblečeno in kaj delajo Mike, Lucy, Sam in Sophie?
V zvezek nariši in napiši, na primer: 1) Mike’s wearing jeans, a jacket, a scarf, a woolly hat and gloves. He’s skating.
Reši naloge v DZ: str.26 – naloga 1, 2; str.27 – naloga 2

Preberi zgodbo v slikah v U: str.34 A sunny day.
Reši naloge v DZ: str.28 – naloga 1, 2
Slovarček za pomoč: What’s the weather like today?  – Kakšno je vreme danes? t’s hot. – Vroče je;  sunny – sončno;  We’re having a water fight. – Špricamo se z vodo.

Če imaš vprašanje, ali želiš pokazati in preveriti svojo nalogo, lahko pišeš učiteljici: sabina.nardin@guest.arnes.si

Ponovi poimenovanja za oblačila, letne čase in vreme.
Ponovno preberi pesmico The Seasons (U str. 35)  in si izberi dve sličici, ter v zvezek odgovori na naslednja vprašanja o izbranih sličicah:
– What is he/she wearing?
– What is he/she doing?
– What is the weather like?
– What season is it?

V DZ (str. 28) reši nalogi 1. in 2.

Preberi besedilo Festivals v U (str. 37). V zvezek prepiši naslov in preglednico.  Festivals Izpolni jo s podatki iz besedila. Nove besede (sweets, candles, fireworks in tea) prepiši in nariši. V zvezek nariši prizor svojega najljubšega festivala. Če imaš možnost ga fotografiraj in sličico pošlji učiteljici na: polona.sivec@guest.arnes.si.

NARAVOSLOVJE IN TEHNIKA

Kanalizacija
a) Razmisli: Kam steče odpadna voda?
– Kam gre iz kanalizacije?
– Kam gre očiščena voda?
– Kaj imajo v krajih, kjer še nimajo urejene kanalizacije?
– Kaj je grezna jama?
– Kaj ne sodi v kanalizacijo? Zakaj?
b) V zvezek prepiši povzetek z naslovom Kanalizacija. Kanalizacija in centralna napeljava (povzetka)  Centralna kurjava  (E-učbenik str. 167-169)-Preberi snov v U str. 69.
-V zvezek prepiši povzetek z naslovom Centralni sistem.
V zvezek nariši sistem centralne kurjave (U str. 69).
-Prosi starše, da ti pokažejo centralni sistem v hiši/stanovanju.

DRUŽBA

Utrjuj snov s pomočjo vprašanj. Vprašanja za utrjevanjeNa vprašanja lahko odgovarjaš pisno. Pomagaj si z učbenikom.
Pisne odgovore lahko po e- pošti pošlješ razredničarki.

Priporočljiva je vsakodnevna dejavnost v naravi. Gibanje minimalno 30 minut, hitra hoja, hoja v hrib (Ulaka, Križna gora, Markov hrib…), kolesarjenje,…
Vsak drugi dan izvajanje vaj za moč. Vaje za moč in testiranje1. dan izvedete testiranje (koliko ponovitev posamezne vaje izvedeš v 1 minuti), nato izvajate vaje redno po navodilu, po 14. dneh testiranje ponovite.
Preberi nekaj teorije o atletski disciplini: tek. TEK

Starše, brate in/ali sestre nauči pesem, ki ti je najbolj všeč. Pri učenju pesmi uporabljaj metodo odmeva, to je način, po katerem vas pesmi v šoli naučim tudi jaz.