Teden 4: od 6. 4. do 10. 4. 2020

Beri vsak dan in izpolnjuj bralno knjižico. Prilagam še bralni list v priponki. Zajčkova svatba

Vadi zapis že znanih pisanih črk.

DZ str. 36, 37 – SKRBIM ZA OKOLJE – preberi besedila in nato reši še naloge v DZ/38

Zapis velike in male pisane črke L

Poskusi ju pisati najprej po linijah v DZO/ 106, 107, nato po zraku in na manjši list, nato se preizkusi v zvezku.

Ogledaš si lahko filmček o zapisu črk: LILIBI.SI – ŠOLSKA ULICA – SLOVENŠČINA – DEŽELA ABC – PISANE ČRKE – ČRKA L – KAKO NAPIŠEMO TO ČRKO?

V priponki imaš priložen list, kakšen naj bo tvoj zapis v zvezku. Črka L

V priponki imaš list Zgodba ob nizu slik. Sam sestavi zgodbico ob nizu slik, jo zapiši v zvezek ali na list z malimi tiskanimi črkami in mi jo POŠLJI PO ELEKTRONSKI POŠTI DO PETKA, 10. 4. 2020 (starši naj skenirajo ali fotografirajo in pošljejo). Zgodba ob slikah

Vaje v DZ str. 74 – dobro si oglej primere v DZ, kako boš računal. Doma si lahko sestaviš še sam nekaj podobnih nalog – pomagaj si s fižolčki, palčkami, kamenčki. Nato nadaljuj reševanje na naslednjih dveh straneh v DZ.

Vaje v 75, 76

Ponovi dneve v tednu z interaktivnimi vajami na LILIBI.SI https://www.lilibi.si/anglescina/my-day

zavihek MY DAY: zavihek GLOSSARY – THE WEEK (Poslušaj imena dni v tednu in jih glasno ponovi.)

Poslušaj in glej posnetek. Ob poslušanju glasno poimenuj vremenske pojave. https://www.youtube.com/watch?v=_xMMWHVbjGk

Reši kviz – VREME. Vreme Ob kliku z miško se bo prikazala slika, spodaj pa bosta 2 povedi. Poslušaj ali preberi ju in klikni na pravilno poved. Če bo poved pravilna, se bo prikazala naslednja slika. Če bo poved napačna, pa boš moral poskusiti še enkrat.

V primeru, da kviz ne bo pravilno deloval, mi lahko pišete po e-pošti in vam ga bom poslala.  polona.setnikar@guest.arnes.si

SPOZNAVANJE OKOLJA

DZ/74 – SADNO DREVODZ/75 – SPOMLADI SEJEMO IN SADIMO

Dodatni izzivi: Če želiš, si lahko sam narediš svoj mini sadovnjak in opazuješ, kaj se bo zgodilo. Vsa navodila imaš v DZ na str. 74 v zelenem okvirčku pod črko A.

Prepevaj pesmi ob posnetkih na spletni strani LILIBI.SI (ŠOLSKA ULICA – GLASBENA UMETNOST – PESMICE 1 in PESMICE 2).

Gibanje na svežem zraku, vsak dan vsaj 30 minut (hoja, rolanje, kolesarjenje)Skoki s kolebnico, podajanje in lovljenje žoge.

Kotaljenje in prevali na postelji.

Na spodnji povezavi si oglej videoposnetek. Pesem Huda mravljica večkrat prepoj. Pesem nauči tudi svoje družinske člane.

Povezava: https://www.youtube.com/watch?v=loDtTAz5DcU

V petek si rezerviraj dan, ker boš ustvarjal – imeli bomo namreč TEHNIŠKI DAN – navodila za izdelavo zajčka glej v prilogi. Navodila

Svoj izdelek fotografiraj in prosi starše, da POŠLJEJO IZDELEK PO EL. POŠTI DO TORKA, 14. 4. 2020.

Zanimive in poučne naloge, s katerimi boš preveril in utrjeval svoje znanje:

• SI – MATEMATIKA – ŠTEVILA DO 100 (SEŠTEVAM; PRIŠTEVAM ENICE; TRGOVINA S POŠASTMI; POVEŽI; PRIŠTEVAM ENICE 2)
  • SI – SLOVENŠČINA – RAZUMEM PREBRANO – IŠČEM PODATKE – NEKOČ; SMISELNICE / NESMISELNICE
  • SI – SLOVENŠČINA – JEZIKARIJA
  • SI – SLOVENŠČINA – BRALNE SOBE