Teden 3: od 30. 3. do 3. 4. 2020

• Beri vsak dan in izpolnjuj bralno knjižico. Vadi zapis že znanih pisanih črk.
  •  DZ str. 33, 34 – Primerjam lastnosti; 34, 35Pikapolonica
  • Zapis velike in male pisane črke s in š– Poskusi ju pisati najprej po linijah v DZ, nato po zraku in na manjši list, nato se preizkusi v zvezku.
    – Ogledaš si lahko filmček o zapisu črk: LILIBI.SI – ŠOLSKA ULICA – SLOVENŠČINA – DEŽELA ABC – PISANE ČRKE – ČRKA Z/Ž – KAKO NAPIŠEMO TO ČRKO?
  • V priponki imaš priložen list, kakšen naj bo tvoj zapis v zvezku. vaja S Nato reši naloge v DZO/104, 105.
  • Zdaj si že pravi mojster pisanja!

• Vaje v DZ str. 70  – Račune in odgovore pri 24. nalogi napiši v karo zvezek.
  • Reši, saj zmoreš – DZ str. 71
  • PREVERIM SVOJE ZNANJE – DZ str. 72, 73

ANGLEŠKA BRALNA ZNAČKA

Ponovi glavne junake obeh zgodb, ki smo ju brali za angleško bralno značko (DOCTOR PANDA, THE FUN RUN). Za pomoč imaš sličice glavnih književnih junakov. The fun run  Doctor Panda

WHAT’S THE WEATHER LIKE TODAY?

Najprej poslušaj pesem o vremenu in zraven zapoj tudi ti.

What’s the weather like today?  https://www.youtube.com/watch?v=Jn7uAsLWXpk

Prisluhni zgodbi zgodba in za vsak dan v tednu nariši, kakšno je bilo vreme.

Za pomoč lahko uporabiš tabelo. Pomoč Šele nato preveri pravilne rešitve pod tabelo.

SPOZNAVANJE OKOLJA

• Preverim svoje znanje DZ/68
  • DZ/72, 73 – ŽIVALI SPOMLADI

• Prepevaj pesmi ob posnetkih na spletni strani LILIBI.SI (ŠOLSKA ULICA – GLASBENA UMETNOST – PESMICE 1 in PESMICE 2).

• Gibanje na svežem zraku, vsak dan vsaj 30 minut (hoja, rolanje, kolesarjenje)
  • Skoki s kolebnico, podajanje in lovljenje žoge.

Na spodnji povezavi si oglej videoposnetek. Pesem Zvončki in trobentice večkrat prepoj.

Zanimive in poučne naloge, s katerimi boš preveril in utrjeval svoje znanje.

• LILIBI.SI – MATEMATIKA – ŠTEVILA DO 100 (SEŠTEVAM; PRIŠTEVAM ENICE; TRGOVINA S POŠASTMI; POVEŽI; PRIŠTEVAM ENICE 2)
  • LILIBI.SI – SLOVENŠČINA – RAZUMEM PREBRANO – IŠČEM PODATKE – NEKOČ; SMISELNICE / NESMISELNICE
  • LILIBI.SI – SLOVENŠČINA – JEZIKARIJA
  • LILIBI.SI – SLOVENŠČINA – BRALNE SOBE